Žodynėlis pagrindinių terminologijų naudojamų šio blog’o rėmuose.

Kalorija - fizikinis matavimo matas, kuris mums nurodo energijos kiekį, kuris reikalingas pakelti 1 kubinio centimetro vandens temperatūrą  nuo 14.5 laipsnio iki 15.5 laipsnio, 1 atmosferos slėgio aplinkoje. Visos maisto medžiagos, kurios suvartojame, mūsų organizme skyla ir išskiria energiją, o ta energija ir yra vertinama kalorijomis. Skirtingi produktai “neša” skirtingą kiekį energijos - 1 gramas angliavandenių ir baltymų apie 4 kalorijas, o riebalai apie 9 kcal.

Makroelemantai - 3 pagrindiniai elementai, kurie yra skaldomi ir įsisavinami žmogaus organizmo - angliavandeniai, riebalai ir baltymai. Visi jie sudaryti iš 4 pagrindinių cheminių elementų - Anglies (C), Vandenilio (H), Deguonies (O) ir Azoto (N).

Gliukozė - Vienas iš pagrindinių angliavandenių ir kaip pavadinimas mini yra sudarytas iš anglies ir deguonies atomų. O jei tiksliau - 6 anglies, 12 vandenilio ir 6 deguonies atomų.

Glikogenas - gliukozės kaupimo forma organizme, kurios didžiausias kiekis randamas kepenyse, raumenyse bei kituose audiniuose.

Lipidai - kraujyje cirkuliuojančios molekulės, kurios savyje neša įvairius sterolius, vitaminus ir kitas su riebalais susijusias medžiagas.

Baltymai(proteinai) - ilgos animo rūgščių grandinės susijungusios sudaro baltymines molekules. O pastarosios gali atlikti įvairiausias funkcijas - fermentines, “statybines”, struktūrines ir "melejona" kitų.

Lipoproteinai - specifinės baltyminės molekulės, kurios prisijungia prie kraujyje cirkuliuojančių lipidų ir padeda jiems nusigauti į tinkamą audinį ir atiduoti savo turinį.

Insulinas - hormonas gaminamas kasoje (jos beta ląstelėse), kurio viena iš pagrindinių funkcijų - stimuliuoti kraujyje cirkuliuojančios gliukozės pernešimą į organizmo audinių ląsteles.

Gliukagonas - insulino antagonistas, taigi atitinkamai, jo darbas slopinti insulino efektus, skatinti lipolizę (riebalų skaldymą) bei daugelis kitų vyksmų.