Žodynėlis pagrindinių terminologijų naudojamų šio blog’o rėmuose.

Kalorija - fizikinis matavimo matas, kuris mums nurodo energijos kiekį, kuris reikalingas pakelti temperatūra 1 kubinio centimetro vandens nuo 14.5 laipsnio iki 15.5 laipsnio , 1 atmosferos slėgio aplinkoje. Visos maisto medžiagos, kurios suvartojame mūsų oraganizme skyla ir išskiria energiją, o ta energija ir yra vertinama kalorijomis. Skirtingi produktai “neša” skirtinga kiekį energijos - 1 gramas angliavandenių ir baltymų apie 4 kalorijas, o riebalai apie 9 kcal.

Makroelemantai - 3 pagrindiniai elementai, kurie yra skaldomi ir įsisavinami žmogaus organizmo - angliavandeniai, riebalai ir baltymai. Visi jie sudaryti iš 4pagrindinių chenimių elementų - Anglies (C), Vandenilio (H), Deguonies (O) ir Azoto (N).

Gliukozė - Vienas iš pagrindinių angliavandenių ir kaip pavadinimas mini yra sudarytas iš anglies ir deguonies atomų. O jei tiksliau - 6 anglies, 12 vandenilio ir 6 deguonies atomų.

Glikogenas - gliukozės kaupimo forma organizme, kurios didžiausias kiekis randamas kepenyse, raumenyse bei kituose audiniuose, kaip raumeniniame.

Lipidai - kraujyje cirkuliuojančios molekulės, kurios savyje neša įvairius sterolius, vitaminus ir kitas su riebalais susijusias medžiagas.

Baltymai(proteinai) - ilgos animo rugžčių grandinės susijungusios sudaro baltymines molekulės. O pastarosios gali atlikti įvairiausias funkcijas -fermentines, “statybines”, struktūrines ir melejona kitų.

Lipoproteinai - Specifinės baltyminės molekulės, kurios prisijungia prie kraujyje cirkuliuojančių lipidų ir padeda jiems nusigauti į tinkamą audinį ir atiduoti savo turinį.

Insulinas - hormonas gaminamas kepenyse, kurio viena iš pagrindinių funkcijų - kraujyje cirkuliuojančios gliukozės pernešimą į orgnizmo audinių ląsteles.

Gliukagonas - insulino antagonistas, taigi atitinkamai, jo darbas slopinti insulino efektus, skatitinti lipolizę (riebalų skaldymą) bei daugelis kitų vyksmų.