Tipas - Epidemiologinis Retrospektyvinis

Straipsnyje aptariamas esantis disonansas tarp studijų, kurios idėjiškai kertasi - vienos sako, kad sotieji riebalai kenksmingi, kiti to savo tyrimuose nepastebi. Viskas pateikiama apžvalgos tipu, tad nesunku skaityti.

Į ką reikia atkreipti dėmesį - finansavimo šaltinis Nyderlandų aliejaus lygybės asociacija ( jop, aš irgi šyptelėjau perskaitęs)

 

Tipas - Meta-analizė su biocheminiais analizais ( my favorite)

Straipnis, kuris mane privertė pradėti sukti galvą apie statinų , kaip vaistų, rizikos laipsnį, kuomet šiom dienom jie bene kiekvienam esant padidėjusiem lipidam. Nieko nėra kategoriškai gero/blogo, bet rizikos faktorius reiktų pagalvoti.

Finansavimas - jokių privačių finansuotojų


Tipas - Intervencinis Prospektyvinis

Jei ne pagarbos verta mokykla vengčiau naudoti tokį šaltinį, kadangi tai tik tyrimo apibendrinimas ir rezultatų pateikimas, be aiškios metodologijos. Gaila, bet orginalus straipsnis po 9 užraktais saugomas. Vis tiek verta permesti akį.

Finansavimas - Nacionaliniai sveikatos, Diabeto ir Inksto institutai. 


Tipas - Meta-analizė

Reziumė straipsnio - kad individualus aterosklerotinių plokštelių vertinimas nublanksta prieš bendra kardiovaskulinės rizikos vertinimą, norint įvertinti tikimybę jos plyšimo. Manau straipsnio aktualumas pasireiškia tuo, kad paakcentuoja didesnę anamnezės ir gyvenimo faktorių bei laboratorinių tyrimų svarbą lyginant su kiek brangesniais tyrimais. Trumpai - nešvaistom pinigų ir geriau mokomės teisingiau interpretuoti simplistiškus tyrimus.

Finansavimas - Nacionalinis sveikatos institutas.


Cukrinis diabetas

Tipas - Intervencinis Prospektyvinis

Kolkas bene gražiausia metodologiškai matyta studija, kur antro tipo diabetikam buvo taikyta mitybinė ketozė  10 savaičių. To pasekoje beni puse sumažinta arba eliminuotas papildomo oralinio insulino vartojimas. Ko dar reikia? 

Finansavimas - Klinka/įmonė pati finansavo tyrima, vertinti jos rezultatus.


Sportinis pajėgumas

Tipas - Intervencinis prospektyvinis 

Stebėjo kaip ištvermės sportą veikia nedidelio laipsnio mitybinė ketozė bei papildomai vartojamos ketonų druskos. Rezultatai teigimi ir keliantys dar daugiau norų eksperimentuoti.

Finansavimas - Finansiškai nepriklausomi


Smegenų veikla

Tipas - Meta-analizė. 

Suuuuuper ilgas straipsnis, kurį protarpiais praverčius, kad kažką prisiminti arba kažko naujo paieškoti. Apibendrina tokius dalykus, kaip - ketoninių kūnų antioksidacinės savybės, smegenų neuroplastiškumo išlaikymo faktoriai, metabolinio lankstumo mechanizmai ir daug kitų. Bet kas turit country'bės , worth a look.

Finansavimas - none.